Reklamdio

Reklamdio Profesyonel Reklam Bloğu

Bir reklam (genellikle reklam veya reklamlar olarak kısaltılır) ilgi, etkileşim ve satışları çekmek için bir ürünün, markanın veya hizmetin bir izleyiciye tanıtılmasıdır. Reklamlar, içerikten etkileşimli videoya kadar pek çok biçimde gelir ve uygulama pazarının önemli bir özelliği haline gelmiştir.

Profesyonel Ürün Tanıtımı Nasıl Yapılır?

Reklam işletmenize veya ürününüze yeni müşteriler çeken cazibedir. İşin püf noktası, işinize, bütçenize ve hedef müşterilerinize uygun bir reklam biçimi bulmaktır. Basılı gibi geleneksel medyanın ve sosyal ağlar gibi yeni medyanın da avantajları olduğundan, seçim yapabileceğiniz birçok seçeneğiniz olacak.

Reklam, işletmenize veya ürününüze yeni müşteriler çeken cazibedir.

Ürün Tanıtımında Çevrimiçi Reklamlar

Yoğun trafik alan web sitelerinde reklam yayımlamak işletmenizi duyurmanın bir yoludur. Facebook gibi sosyal ağ sitelerinde reklam verenlerin çok özel demografik bilgileri hedeflemesine olanak tanıyan reklam programları vardır. Bu reklamlar yalnızca ürününüzün hedef pazarının özelliklerini karşılayan profillerin yanında gösterilir. Genel olarak internet için reklam yerleştirme için birçok seçeneğiniz olacak. En iyi bilinen hizmet Google'ın AdWords'üdür ancak diğer yüzlerce şirket reklamlarınızı uygun sitelerde konumlandırmanıza yardımcı olabilir.

Sosyal Medya Pazarlamacılığı

Sosyal medya platformları yeni işletmeler için çekici bir pazarlama aracıdır çünkü orada kendinizi tanıtmanın parasal maliyeti çok azdır veya hiç yoktur. İşin püf noktası bir varlık oluşturmak ve içeriğinizi takip etmeye değer olacak kadar ilgi çekici hale getirmek için önemli ölçüde zaman harcamanız gerektiğidir. Takipçileriniz için sık sık indirimler eşantiyonlar veya "flaş satışlar" şeklinde primler çok yardımcı olabilir. Somut bir ürününüz varsa çok sayıda takipçisi olan etkili blog yazarlarına değerlendirme birimleri sağlayarak sağlam bir ağızdan ağza kelime üretebilirsiniz.

Geleneksel Gazete Reklamları

Geleneksel bir reklamcılık biçimi olan günlük ve haftalık gazete reklamları belirli coğrafi mahalleleri hedeflemenize olanak tanır. Reklama kupon gibi bir teşvik eklemek reklamın etkinliğini değerlendirmenize yardımcı olabilir. İşletmenizle ilgili bir bölümde bir reklam satın almak örneğin; ev ve bahçe bölümündeki bir ev tadilatı işi reklamı hedef müşterilere ulaşmanıza da yardımcı olabilir.

Hedefli Radyo Reklamcılığı

Akılda kalıcı bir jingle ve hızlı etiket satırı bir radyo reklamının etkinliğini artırabilir. Seçtiğiniz istasyonu hedef demografinizle eşleştirmek anahtardır. 35-64 yaş arası yetişkinlere ulaşmak istiyorsanız yetişkinlere yönelik bir çağdaş istasyon iyi bir seçimdir. Bir alternatif veya şehir istasyonu 18 ila 24 yaşları arasındaki gençlere ulaşmak için iyidir. Yayın sırasında radyonun yüzde 45 güven derecesi ile nüfusun yaklaşık yüzde 59'una ulaşabilirsiniz.

Yerel veya Ulusal Televizyon Reklamcılığı

Yerel istasyonlardaki televizyon reklamları üretmek için zaman ve çaba gerektirebilir. Ancak özellikle yüksek fiyatlı bir ürün veya hizmet satıyorsanız etkili olabilir. Ulusal bir TV reklamının maliyeti düşük olabilir ancak, bu fiyat pazar ve programlamaya bağlı olarak büyük ölçüde değişebilir. Bir TV reklamı radyoya yanıt vermeyen müşterilere ulaşabilirse kesinlikle fiyat farkını haklı çıkarabilirsiniz.

Topluluk Önünde Konuşma Etkinlikleri

Sattığınız ürün kendi uzmanlığınızla ilgiliyse topluluk önünde konuşmak harika bir reklam olabilir. Hizmetlerinizi, atölye çalışmalarınızdan veya konferanslarınızdan yararlanabilecek kuruluşlara sunun. İzleyicilerinizi hizmetleriniz hakkında bilgi vermeye teşvik etmek için etkinliğe kartvizitler ve promosyon malzemeleri getirin.

Kapı Askıları

Mahalleyi araştırmak posta kutularına el ilanları yerleştirmek veya kapı kollarına reklam asmak belirli bir alanı hedeflemenin ve potansiyel müşterilerinizin bilgilerinizi görmesini sağlamanın iyi bir yoludur. Çoğu ev sahibi bilgiyi atsa bile bir avuç müşteri kazanmak pazarlama kampanyası yatırımından olumlu bir geri dönüş için yeterli olabilir.

Etkinlik Sponsorluğu ve Katılımlar

Etkinlik sponsorluğu yoluyla ürün veya hizmetinizin reklamını yapmak birçok şekilde olabilir. Etkinlik programında bir teşekkür alabilir, örnek ürünü verebileceğiniz bir yerinde konumunuz olabilir veya şirket logonuz etkinlik afişlerinde görünebilir. Başka bir seçenek mekâna şirket logonuzu taşıyan bir damga sağlamaktır; Katılımcılar daha sonra logonuz bir veya iki gün boyunca yanlarında olacak.Yorum Gönder

0 Yorumlar